INWESTYCJA W RECYKLING

Po rozpoczęciu produkcji folii LDPE, Indiver zamierza zainwestować w ochronę środowiska naturalnego. Kolejną inwestycją Spółki będzie linia do recyclingu tworzyw sztucznych.
Postawy proekologiczne stają się coraz ważniejszym składnikiem strategii każdej firmy. Przetwarzanie i odzyskiwanie niezbędnych surowców również zyskuje w dzisiejszych czasach nowe znaczenie. Duża uniwersalność tworzyw sztucznych oraz możliwość ich powtórnego wykorzystania sprawiły, że mają one coraz szersze zastosowanie, w związku z tym spodziewany jest trwały wzrost popytu na to tworzywo w ciągu najbliższych lat.
Regranulat uzyskany w procesie recyklingu Indiver zamierza wykorzystać do produkcji folii. Pozyskiwanie własnych surowców zaowocuje dużymi oszczędnościami oraz umożliwi pełną kontrolę nad jakością wytwarzanej folii.
Rozwój produkcji w spółce Indiver (spółka w 100% zależna od Dektra SA) dodatkowo wzmocniony linią do recyklingu tworzyw sztucznych utrwali pozycję firmy na rynku przyczyniając się jednocześnie do rozwiązania problemu odpadów nieulegających biodegradacji.

19 września 2016
rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide